teisipäev, 29. juuni 2010

28.06.2010 Nysted, Taani

Tervitusi! Lõpuks ometi sai Kiili nädal läbi. Oli tore aga lõpuks kogu see lärm ja melu hakkas ära tüütama. Kui Saksamaa võitis Inglismaad jalgpallis, oli terve linn kui lolliks läinud. Pasundasid vahetpidamata, 80% sakslastel olid lipu värvid värvitud näole või mujale kehale, lehvitasid lippe (mõnel üksikul autol ei olnud lippu küljes), seisid auto katuseluugist väljas ja karjusid ning pasundasid nii kuis jaksasid. Politsei aga ei teinu midagi seaduse rikkumise eest (ei kinnitatud turvavöid, ohtlikud manööverdamised, signaalitamine ohu puudumisel jne.). Vahetult peale jalgpalli lõppu hakkasid kõik laevad oma sireene tuututama, neilt võtsid eeskuju autod ja üleüldse, tehti lärmi kõigega millega vähe saadi. Nii et terve linn kajas.Teise inimesega kõrval ei saanud lärmi pärast rääkida, kuna lihtsalt ei kuulnud. Iseenesest võiks eestlased ka nii patriootlikud olla ja rohkem lipudega lehvitama. Lärmamise osa võiks ainult vahele jätta.
Käisime ka Hamburgis uudistamas. Muidugist mindi kohe niiöelda punaselaternate tänavatele. huvitav jalutuskäik. Kui kedagi huvitab, siis 50 euri eest saab asja tehtud. mõnes kohas isegi 30 euri. Peale litsimajade (mis enamasti olid seest nagu labürindid) ja show baaride olid litsid ka tänava peal rivis ja võtsid valimatult kõik meessoost isikud rajalt kõrvale. Enamasti küsitakse ka kust ma pärit olen. Ütlen Eestist, küsitakse kus see on. Ütlesin Ida-Euroopast. Üks keerras kohe kannapealt ringi ja läks minema. Juu talle siis ida-eurooplased ei meeldi. Mulle viskas ka lõpuks kopa ette nende agresiivne pealetükkimine ning läksin teiselepoole teed. Seal oli vähe rahulikum. Pikemalt ei hakka ma sellest reisist siin rääkima.
Kiilist avastasime ka Eesti telgi üles, kus eestlastest müüad ning eesti õlu. Sealt kogusime endale kohe tuttavad. Laupäeval oli laevade paraad. Me ka loomulikult osalesime. Päris lahe oli vaadata merel kümneid kui mitte üle saja laeva. Täielik mastide rägastik. Muidugist pidid suured reisilaevad ka meie vahelt läbi saama. Siis nad tuututasid seal. Nendest võttis kohe vedu aurulaevad oma aurupasunatega ning mõni loll veel. Nii oligi iga natukese aja tagant pasunate plärin üle Kiili lahe. Isegi vene purjelaev Kružernstern oli merel. Selles laevade rägastiikus oli vaja kogu aeg tähelepanelik olla, et kellegile otsa ei purjetaks ja vastupidi. Eestis sellist asja ei koge. Kui Eestis mõni teine laev lähemale kui 50m tuleb on juba paanika. Meilt pani mõni lausa paari meetri kauguselt mööda. Järgmise päeva õhtul oli ilutulestik. Selleks läksime jälle merele ja triivisime enamasti. Jälle oli kümneid laevu väiesel alal ja kõik vaatasid et kellelegi otsa ei triivi. Ilutulesti ise oli suhtelistlt pikk ~20min ja väga huvitav. Lisaks sellistele mida Eestist näeb, olid seal veel huvitavad ruumilised kujutised. Näiteks kuubikud, muud hulknurgad, smile'd :) (naerunäod), südamed jne. Oli mida vaadata. Laeval laulis regelaulu naisterahvas, keda kohtasime paar õhtut tagasi Eesti telgis, kus ta ka laulis. Isegi sakslased kogunesid ahtrisse kuulama eesti regelaulu. Mõnus õhtu oli.
Kui reisijad maale pandud, hakkasime kohe Taani poole sõitma. Eesmärgiga kütust osta (seda sinist maksuvaba). Jõudsime Taani (Nysted'i) selgus, et kuna hetkel toimub plokaad sakslaste ja hollandlaste vastu, siis me ei saa osta kütust. Üritasime küll selgitada, et me eestlased ja ainult lipp on saksa aga ei lugenud see midagi. Taanlased ei müü maksuvaba kütust sakslastele ja hollandlastele ning neil ei ole lubatud teha kommerts reise Taanis. Sakslased omakorda plokeerisid kunagi Taani sadamaid merelt ja maalt. Igatahes nad on kõik omavahel tülis ja meie süütukesed kannatame selle all. Igaks juhuks panime valli ja poomi otsa Eesti lipu lehvima.
Iseenesest on see linn (Nysted) väga armas väike linnakene. Lahedad madalad vanaaegsed majakesed on siin ning linn ise väga vaikne ja rahulik. Käisime ka ujumas. Vesi on üllatavalt soe. Sai mõnuga seal sulistatud. Eile ja täna oli ekstrapalav. Ma suutsin ennast päikese käes isegi ära kõrvatada.
Järgmise lugemiseni!

2 kommentaari:

. ütles ...

Kallis Arne. Kuni oled veel noor tuleb pasundada =D

EestiKaru ütles ...

Usu mind, Sul oleks ka sellest villand saanud nädalaga:P Mis noorusesse puutub, siis tundub küll, et mida aeg edasi, seda nooremaks saan :D