kolmapäev, 23. juuni 2010

23.06.2010

Tervitusi! Pole ammu kirjutanud. Pole ammu ka reisinud. Vahepeal sai siis kool ää lõpetatud. Tahtsid viimasegi võhma välja võtta. Aga lõpetatud siiski sai. Lõpukõnegi peetud. See selleks...
Aprilli algul lendasin Taani laeva järgi (Air Balticuga). Teenindus selles lennukompaniis ei kannata erilist kriitikat. Inglise keel oli ka vilets neil. Kopenhaagenist sõitsime rongiga ühte väikesesse külla teisel saarel ja sealt bussiga Svensborgi (pilet ~600 EEK per nägu). Ilus linn. Tööpäev hakkab seal kell 07:00 hommikul (!) ning lõppeb kell 15:00. Ja nii kui kell kukub, jätavad töö sinnapaika. Missest et töö lõpetamiseks kuluks veel 20 minutit ja laev saaks ää sõita. Ei me pidime ootama hommikuni neid. Peale kaht nädalat jõudsime Eestisse.
21.06.10 lendasin Estonian Airiga Hamburgi vahemaandumisega Berliinis. Lennul polnud väga vigagi. Sai ühe mikropiruka ja topsitäie vett. Hamburgi lennujaamas hakkasin otsima infopunkti uurimaks võimaluste kohta minna Kiili. Loomulikult oli info seal kuhu vaatasin kõige viimasena, sama lugu panga automaadiga. Kiili sõitsin bussiga 1,5h. Kiili lahe (kanali) ääres oli tuhandeid inimesi. Läbi rahvamassi leidsin laeva ülesse. Samal õhtul oli ka kohe sõit.
Oleme Kiili kanali kõige tagumises otsas. Väljasaamiseks peab sild avanema. Sillal on avanemisgraafik aga sellest kinni ei peeta. Avaneb siis kui ise tahab. Laevad nii kaua sõeluvad karjade viisi väikses basseinis üritades mitte kokku põrgata ning ootavad armulist sillaavajat, kes võtaks viitsimuse kokku ja vajutaks nupule.
Saksamaal, või siis Flensburgeri õlle reklaam - komme, näeb ette et peale igat sõitu tehakse keraamilise korgiga õlled lahti kõik koos korraga, ise samal ajal öeldes „plops“. Niimoodi õpetatakse inimesi jooma! :P Aga noh, meremehed vanad joodikud ise ju...
Täna oli kundedega sõit ja kingiks neilt saime tuule joped. Ja mitte mingisugused odavad, vaid korralikud. Eestis midagi sellist juba ei koge. See oli küll kasulik kink. Tänane sõit oli üldse parajalt pikk (6h) ja mõnus. Ilm oli suhteliselt soe ja kõigil tuju hea.
Eile vedas mind A.e kail olevasse lõbustusparki 66m kõrguse torni otsa, mis teeb vabalangemist. A.e rääkis oma kogemusest Austraalias, mis oli kuskil 2 korda kõrgem. Mul oli see tõttu enne torni minekut jube hirm ja süda peksles. Kardan ju kõrgust ja vabalangemine ise... teate küll. Aga ei olnudki nii hirmus kui kartsin aga adrenaliini laksu sain siiski kätte. Leppisime kokku, et kui tekib võimalus minna benžit hüppama, siis läheme. Mul käivad ainuüksi selle mõttest külmavärinad läbi. Aga ära ma teen, nui neljaks!
Täna jaanilaupäev. Siin seda eriti ei tähistata aga meie teeme õhtul grilli.

Praeguseks polegi rohkem midagi rääkida. Suvi alles ees, samuti reisid ja seiklused. Läbi Rootsi peaksime jõudma juuli algul Eestisse ja kodumaa rahvast ka rõõmustama oma ilusa kuunariga.

1 kommentaar:

. ütles ...

Tundub põnev ja lõbus. Edu teile kõigile ja meeldivat reisi!